Sposoby na sprzedaż nieruchomości – jak nie dać się nabrać?
Kredyty Hipoteczne

Sposoby na sprzedaż nieruchomości – jak nie dać się nabrać?

Na rynku istnieje bardzo wielu specjalistów zajmujących się zawodowym przyszykowaniem mieszkań do sprzedaży. Ukrywają mankamenty, uwidaczniają atuty, czasami grają na emocjach. Jeżeli szukasz lokalu mieszkaniowego, nie daj się omotać tanim sztuczkom.Dobry agent nieruchomości wskaże, jak niewielkim kosztem i niewielkim nakładem pracy zmienić wnętrze lokalu mieszkaniowego tak, ażeby wyglądało na bardziej wartościowe. Proste sztuczki potrafią uczynić, iż mieszkanie sprzeda się szybko oraz za wysoką cenę, bo ten, kto tam raz zajrzy, nie będzie chciał już niczego innego. Sztuczka to słuszna, gdy się sprzedaje. Na pierwszy rzut oka korzystna też dla tego, kto kupuje.

Gorzej, jeżeli wyjdzie, że pod lśniącym opakowaniem schowano produkt daleki od pierwszego, dobrego odczucia. Co zrobić, aby nie zostać ofiarą spisku specjalistów?

Uważaj, gdy odwiedzasz lokal mieszkaniowy

Klasycznym przykładem zatajania uciążliwości jest pokaz fatalnie nasłonecznionego mieszkania w godzinach, gdy problem nie istnieje. Kto pragnie ciepła, może i odnajdzie się w mieszkaniu przez całe popołudnie wystawionym na intensywne promienie słoneczne? Zaleta stanie się uciążliwością wtedy, kiedy lokal mieszkaniowy jest niewielkie, a okna skierowane tylko na jedną część świata, co oznacza, że od gorąca nie ma kryjówki. Natomiast ciemny lokal, gdzie dostęp do światła dziennego utrudnia wysokie sąsiedztwo, najkorzystniej będzie się prezentował wieczorem, przy przyjemnym świetle właściwie dobranych żarówek.

Uważaj na wielkość

Pomieszczenia pozbawione zbędnych mebli wydają się przestronniejsze. Taki zabieg zastosowany w każdym wnętrzu sprawia wrażenie, iż lokal ma duży metraż. Sprzedający mógł jednak, podążając za radą profesjonalisty, pozbyć się niepotrzebnych elementów wyposażenia, np.: znosząc je na okres oglądania do schowka. Bez znaczenia nie jest też kolor ścian – jasne barwy zwykle wizualnie powiększają przestrzeń. Tak naszykowana przestrzeń może się mimo to okazać szokująco niewielka, kiedy po przeprowadzce należy poustawiać w niej wszystkie potrzebne sprzęty. Gdy mieszkanie sprawia wrażenie wyjątkowo przestronnego, najkorzystniej zweryfikować jego metraż w dokumentach.

Uważaj na wyposażenie

Kicz świetnie udaje dziś wyższą wartość. Zdeterminowani sprzedawcy potrafią zainwestować kilkaset zł przed ogłoszeniem mieszkania na sprzedaż, żeby uzyskać wyższą cenę. Ta polityka w praktyce znaczy wymianę niewielkich składników wyposażenia od baterii prysznicowej, dalej: zasłony oraz dywany, na drzwiach wejściowych kończąc. Wizyta w jakimkolwiek supermarkecie to sposób do nabycia nowych, błyszczących, ale zazwyczaj tandetnych i psujących się sprzętów.

Uważaj na funkcjonalność wyposażenia

W nabywanym mieszkaniu nie wolno być pewnym niczego. Nawet z pozoru nowe oraz sprawne rzeczy mogą okazać się bezużyteczne. Niektóre łatwo oraz tanio uda się wymienić na nowe, usunięcie usterek pozostałych często okaże się drogie, a zdarza się, że i technicznie skomplikowane. Należy, więc zajrzeć pod umywalkę, przyjrzeć się, czy nie kapie z grzejnika albo czy nie czeka nas przepychanie rur odpływowych w łazience. Chwili zastanowienia wymagają także wszystkie nietypowe, wykonane na zamówienie czy pod wymiar rozwiązania. Mimo, iż czynią lokal mieszkaniowy niepowtarzalnym oraz efektywniej wykorzystują przestrzeń, mogą dostarczać trudności w razie usterek albo renowacji.

Uważaj na to, co pod nogami

Estetyczny, miękki, puszysty dywan zawsze zwróci uwagę, często zdradzając wyśmienity gust właścicieli. Lecz im ładniejszy oraz grubszy kawałek wykładziny, tym efektywniej ukryje to, co pod nią. Uszkodzony parkiet lub zniszczone panele błyskawicznie zmuszą nabywców do cyklinowania lub wymienienia podłogi na nową, a to już poważne wydatki.

Uważaj na zapachy

Działanie na zmysły to gra nierówna, a ze strony osoby manipulowanej często przegrana. Wiedzą o tym fachowcy, którzy swoim klientom radzą zadbanie o zapach w sprzedawanym mieszkaniu. W łagodnej wersji owej porady idzie o zutylizowanie zapachu drażniącego pospolity nos. Rada 2.0 To polecenie, aby przed wizytą nabywców zmielić kawę albo upiec ciasto z cynamonem lub wanilią. Takie chwyty stosuje się a wobec klientów hipermarketów, nie dziwi, więc, że podchwycili je również sprzedawcy mieszkań.

Zwracaj uwagę na wszystko.

Chłodna ocena nieruchomości, którą wcześniej zajmował się pośrednik nieruchomości, już z początku nie jest łatwa. Lokal mieszkaniowy posprzątane, przyjemne i przestronne zazwyczaj wybija się na tle tych, których sprzedawcy nie przygotowali się do sprzedaży. Dlatego, że mieszkaniowy marketing wciąż jest praktykowany niezbyt często, szanse tych, którzy się go podjęli, już na starcie są większe. Będąc szczęśliwym zatem, że wytypowane do obejrzenia mieszkanie zachwyca już od wejścia, wypada niezwykle uważnie przyjrzeć się jego zakamarkom.

Post Comment