Kredyt konsolidacyjny bez bik
Kredyty Bankowe

Kredyt konsolidacyjny bez bik

W czasach, w których przyszło nam żyć wielu ludzi stara się o wzięcie kredytu, który chociażby w najmniejszym stopniu ułatwiłby im drogę ku lepszej przyszłości. Dla jednych ?lepsza przyszłość? wiąże się z zakupem większego mieszkania, wymarzonego samochodu, sprzętu agd czy nawet coraz częściej zdarza się, że wielu bierze kredyt na wyprawkę dla ucznia. Jeszcze inni marzą o kredytowaniu swojej przyjemności, np.: o zakupach świątecznych czy też wakacjach w ciepłych krajach. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się kredyty na ślub. Jak wiadomo ślub biorą najczęściej osoby, które zaczęły już swoją przygodę z pracą w związku z czym nie ma żadnych problemów ze zdolnością kredytową. Jak więc wiadomo dla większości ludzi biorących kredyt jest to możliwość urzeczywistnienia marzeń, zdają sobie sprawę, że jest to jedyny sposób na sfinansowanie ich pragnień i dlatego też decydują się na taki krok.
Na rynku działa obecnie wiele banków, które proponują nam swoje usługi, ze względu na dużą konkurencję są w stanie zaoferować nam wiele wartych uwagi propozycji, na które wiele osób skusi się. Jeśli więc jesteś zainteresowany wzięciem kredytu powinieneś pomyśleć nad skorzystaniem z możliwości jakie daje Ci bank, w którym masz już swoje konto. Jest to z pewnością sposób dla osób, którym zależy na szybkim zdobyciu pieniędzy. Jeżeli jednak masz kłopoty ze wzięciem kredytu w tym banku, w którym posiadasz konto powinieneś wybrać się do innego. Na miejscu dowiesz się o szczegółach związanych ze wzięciem kredytu. Możesz również zdecydować się na kredyt gotówkowy wprawdzie ma on swoje minusy związane z faktem, że trzeba na niego czekać dłużej niżeli na uzyskanie debetu na koncie. Jednak pamiętaj o tym, że wybieranie gotówki z karty kredytowej jest dość kosztowne i jest to odradzany sposób przez wielu specjalistów. Czasami zdarza się tak, że ludzie biorą niemalże jednocześnie kilka kredytów w różnych bankach bądź w jednym po czym maja trudności z ich spłatą. Kredyt konsolidacyjny dotyczy zbierania kredytów a także wszelkiego typu pieniędzy, których to z jakiś względów spłacić nie możemy. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy kredyt konsolidacyjny bez bik jest możliwy? Osoby, które chcą uzyskać ten kredyt zastanawiają się po co w ogóle bank, który udziela nam pożyczki ma sprawdzać wierzytelność w BIK? Na pewno maja w tym swoje zadanie ponieważ nieterminowe spłacanie długów lub też całkowite zaniechanie spłaty do 90 dni się nie liczy- nie ma to żadnego wpływu na decyzję banku. W końcu o kredyt konsolidacyjny ubiegają się osoby mające kłopoty ze spłaceniem długów.
Jak powszechnie wiadomo kredyt konsolidacyjny bez bik nie stanowi normy gdyż stanowi on w pewnym stopniu paradoks. O ten kredyt starają się osoby, które mają problem ze spłatami. Potrzebne informacje wpisują we wniosku, podając m.in. co to był za kredyt. Jeżeli chodzi o system bankowy to działa on absurdalnie. Pracownik banku, do którego przyszliśmy aby wziąć takowy kredyt musi najpierw sprawdzić czy nie zalegamy w innych bankach ze spłatą innych pożyczek po to aby mógł nam udzielić kredytu na te niespłacone raty. Zdolność kredytowa musi więc być sprawdzona za pośrednictwem BIK. Kredyt konsolidacyjny bez bik jest więc niezwykłą rzadkością na rynku. Czasami bywa tak, że przydałby nam się nowy samochód, jednakże nasze warunki finansowe nam na to nie pozwalają. Warto jednak nasze marzenia urzeczywistniać i udać się do salonu samochodowego bądź na giełdę na rekonesans. Jeszcze do niedawna salony samochodowe współpracowały z jednym bankiem. Na dzień dzisiejszy na sytuacja uległa zmianie i możemy wybierać spośród wielu kredytów w różnych bankach. Tak więc uzyskanie kredytu na auto stało się łatwiejsze jak w przypadku zakupu sprzętu agd a przeważnie jest to auto kredyt bez bik.
Kredyt konsolidacyjny przeznaczony na spłatę wszystkich posiadanych produktów kredytowych, w celu zamiany ich na jedno zobowiązanie i tym samej płatności jednej raty kredytowej. Możemy rozróżnić kredyt konsolidacyjny gotówkowy bądź hipoteczny. Jeżeli więc chodzi o kredyt konsolidacyjny gotówkowy zabezpieczeniem jest więc nasz dochód a kredytu hipotecznego- nieruchomość. Biuro Informacji Kredytowej- BIK sprawdza wiarygodność klienta pod kątem historii i rzetelności w zakresie regulowania posiadanych zobowiązań. Tak więc teoretycznie nie ma możliwości otrzymania w banku kredytu jeżeli mamy złą historię kredytową. Jednak istnieją różne grupy klasyfikacji klienta w BIK. Jeśli więc zobowiązania nie były uregulowane w ciągu 90 dni znajdziemy się w drugiej grupie ryzyka a jeżeli nieterminowość w spłacaniu rat utrzymuje się powyżej 90 dni, trafiamy do trzeciej grupy a następnie do czwartej BIK i już z takim obciążeniem nie otrzymamy kredytu. Paradoksalnie to właśnie klienci posiadający problemy finansowe powinni otrzymać zgodę na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego aby w ten sposób zmniejszyć ich miesięczny koszt i wydłużyć okres kredytowania. Jednak prawdopodobieństwo nie spłacenia kredytu u osób posiadających już zadłużenia wzrasta. Wobec tego bank nie może mieć pewności, że udzielając kolejnego kredytu klientowi ten będzie go systematycznie spłacał i jego terminowość ulegnie zmianie. Tak więc jeżeli zastanawiamy się nad złożeniem wniosku konsolidacyjnego warto najpierw udać się do banku, w którym to posiadamy konto osobiste najlepiej to z regulowanymi wpływami z tytułu wynagrodzenia bądź też jeżeli posiadamy działalność- konto firmowe.
Podsumowując, wszelkie nasze decyzje o wzięciu jakiegokolwiek kredytu powinny być dobrze przemyślane. Wciągnięcie się w spirale kredytów nie jest trudnym zadaniem i w dzisiejszych czasach nawet nie zauważymy kiedy nasze długi będą sięgać dużych kwot pieniędzy. Źle zainwestowane pieniądze w biznes również mogą przyczynić się do konieczności wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Jednak jak widać jest on dostępny tylko dla wybranych a mianowicie dla tych osób, które panują nad swoimi wydatkami a w każdym bądź razie kontrolują je. Jeżeli chodzi o resztę dłużników, nie ma praktycznie żadnego wyjścia na polepszenie swojej sytuacji finansowej.

Post Comment