Kredyt hipoteczny – jaki wybrać?
Kredyty Hipoteczne

Kredyt hipoteczny – jaki wybrać?

Chciałbyś w końcu wybudować dom swoich marzeń. Od dawna zarabiasz pieniądze, masz stałą pracę, a do tego również i część wkładu własnego, który z chęcią wydasz na swoje cztery ściany. Pora więc ruszyć po kredyt hipoteczny do banku, który w całości umożliwi ci, kupno działki, wybudowanie domu, zapłacenie za faktury i opłacenie robotników i maszyn budowlanych.

Oczywiście, każdy taki wydatek, każdą wydaną złotówkę, należy udokumentować w banku i mieć na nią konkretny dowód. Bank bowiem tylko na tej podstawie udziela kredytu i daje kolejne części do wykorzystania na budowę. Każdy etap, trzeba sfotografować i dać do wglądu do banku, by mieć  je w dokumentach. Jest to podstawa i tylko na tej zasadzie, można udzielić kredytu.

Oczywiście to, na jaki okres bank nam tego kredytu udzieli w dużej mierze zależy od nas. To my bowiem decydujemy, jakie  mają być raty naszego miesięcznego zobowiązania i jak długo chcemy z bankiem taką umowę mieć. Jeśli mamy szansę spłacić taki kredyt hipoteczny wcześniej, powinniśmy na to się zdecydować, gdyż wtedy wiadomo, że oprocentowanie i prowizja, z pewnością również będą niższe.

Post Comment