Konta oszczędnościowe, a lokata
Kredyty Bankowe

Konta oszczędnościowe, a lokata

Konto osobiste to miejsce, gdzie możemy przyjąć wpłatę oraz samemu dokonać przelewu, tej właśnie terminologii powinniśmy się trzymać. Jeśli zaczniemy myśleć o zakładaniu lokaty przy naszym rachunku bankowym (czyli koncie osobistym), o kredytach ( i pozostałych produktach bankowych) to szybko się zgubimy w naszych finansach.

Oszczędności należy kierować na osobne konto oszczędnościowe lub “zamykać” na lokacie. W ten sposób mamy porządek i nie zastanawiamy się ile mamy oszczędności, a ile “bieżących” pieniędzy.

Bank daje nam możliwość założenia lokaty na oddzielnym koncie i należy z tej możliwości korzystać. Nie wierzmy w to, że jeśli wszystko będziemy mieć w jednym miejscu, w tym przypadku na jednym koncie osobistym to będzie nam łatwiej zarządzać finansami.

Łatwiej jest wtedy, kiedy wszystko ma swoje miejsce. Takie uporządkowanie kwestii finansowych przynosi same korzyści. Na jednym koncie bowiem mamy pieniądze do opłacenia bieżących rachunków oraz wydatków, a na drugim oszczędzamy.

Osobiście polecam także wszystkim klientom banków, aby wprowadzili podział na oszczędności krótko- i długoterminowe. Ilość zakładanych lokat bankowych jest nieograniczona. Także konta oszczędnościowe możemy mieć w takiej ilości, w jakiej mamy zapotrzebowanie. Tym zapotrzebowaniem są nasze cele. Możemy określić je sobie w następujący sposób:

nasze studia lub studia naszych dzieci ( po prostu cel edukacyjny), nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych, nasze wakacje lub wspólne wakacje z rodziną…

Nie krępujmy się i nie ograniczajmy się do oszczędzania w jednym miejscu. Prowadzenia konta bieżącego razem z lokatą bankową jest złe i stanowczo odradzam takie rozwiązanie.

 

Post Comment