Jaka lokata jest najkorzystniejsza, czyli którą lokatę wybrać?
Lokaty Bankowe

Jaka lokata jest najkorzystniejsza, czyli którą lokatę wybrać?

Odpowiedzmy sobie w na pytanie jaką lokatę wybrać ?

Lokata bankowa to sposób na pomnażanie pieniędzy, coraz częściej wybierany przez klientów wszystkich banków. Lokaty zakładają młodzi i starsi, mniej i bardziej zamożni. Banki nie stawiają ograniczeń wiekowych, ani zarobkowych.

Wybierać możemy między lokatami długo- i krótkoterminowymi. To stanowi dla klientów najważniejsze kryterium. Klient zakładając lokatę nie pyta pracownika bankowego o % lub robi to bardzo rzadko. Ważne jest dla niego to, za jaki czas otrzyma “powiększone” przez bank pieniądze.

Przy wyborze lokaty nie możemy kierować się tylko wysokością odsetek (to robimy sporadycznie, o czym napisałam już wyżej), czyli % lokaty oraz okresem jest trwania, ale także uwagę powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie lokata zostanie założona. Nie mam tutaj na myśli konkretnego banku, ale rachunek bankowy.

Lokatę bowiem możemy założyć przy bieżącym rachunku bankowym (tym gdzie wpływa nasze wynagrodzenie, stypendium lub kiszonkowe od rodziców) albo na oddzielnym.

Osoby samotne (czyli single) zakładają własne lokaty. Osoby będące w związku małżeńskim muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: Założyć lokatę z mężem/ żoną czy samemu?

Na koniec zwrócę uwagę na to, że lokata bankowa to nie jedyny, choć bardzo popularny sposób na powiększanie pieniędzy. Zdecydować się możemy również na konto oszczędnościowe. Poniżej postaram się ułatwić decyzję o wyborze lokaty oraz wskażę na różnice pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym.

Post Comment