Jak wygląda proces oddłużania?
Kredyty Pozabakowe

Jak wygląda proces oddłużania?

W dzisiejszych, szybkich czasach ludzie przyzwyczaili się do specyficznego trybu życia. Życie na dług może się komuś wydawać bardzo wygodne dlatego, że możemy sobie pozwolić na wiele rzeczy, o których marzymy dużo wcześniej, niż na nie zarobimy. Możliwość uzyskania środków finansowych w ten sposób wykorzystuje prawie każdy. I to nie raz, ale wielokrotnie. Wielu ludzi w naszym społeczeństwie ma więcej niż jedną pożyczkę, albo hipotekę. Pewną część winy za duże zadłużenie ponoszą także banki i spółki niebankowe, mające szeroką ofertę produktów i pożyczające prawie każdemu wnioskującemu. Dlatego bardzo powszechne jest, że ludzie kupują sobie elektronikę, samochody i inne rzeczy, jeszcze zanim mają na nie pieniądze.

Przy kupowaniu takim sposobem może się zdarzyć, że bardzo szybko nagromadzi nam się ilość kredytów, leasingów i pożyczek. Nasze miesięczne wydatki na raty stają się wyższe niż nasze dochody. Do tego wystarczy jedna dłuższa choroba lub utrata pracy i mamy na karku egzekucję.

Niektórzy ludzie rozwiązują tę sytuację dalszymi, większymi pożyczkami, żeby nie spłacać tylu mniejszych. Jednak właśnie pożyczanie pieniędzy na spłacenie innych należności jest najgorszym co możemy zrobić. Nasze problemy nie znikną, a nasza sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej.

Jednym z możliwych rozwiązań jest oddłużenie, które działa w sposób następujący. Jeżeli spełniamy warunki bankructwa i jesteśmy w stanie w ciągu pięciu lat spłacić wierzycielom przynajmniej 30% należności, możemy skorzystać z tej formy pozbycia się zobowiązań. Oddłużaniem zajmuje się dzisiaj wielu specjalistów. Ze sposobu tego korzystają zarówno osoby fizyczne jak i prawne.

O ile zdecydujemy się na taką formę rozwiązania swoich problemów finansowych, bardzo ważna jest komunikacja z wierzycielem, który może, a nie musi się zgodzić. Jeżeli wierzyciele nie zgadzają się, mogą wykorzystać niektóre narzędzia w celu uzyskania należności. Na przykład sprzedaż długu firmie windykacyjnej.

Oddłużenia możemy dokonać jednorazowo, lub na raty, zgodnie z kalendarzem spłat, w ciągu pięciu lat.

Post Comment