Jak wybrać najlepsze konto dla seniora?
Kredyty Bankowe

Jak wybrać najlepsze konto dla seniora?

Wciąż dużo starszych osób w Polsce nie posiada konta bankowego. Jest to spowodowane tym, że nie darzą oni banków zaufaniem i wolą swoje pieniądze przechowywać w przysłowiowej skarpecie. Jednak ostatnio sytuacja ta ulega zmianie, gdyż coraz więcej emerytów korzysta z usług bankowych. Obecnie 6 banków posiada w swojej ofercie konta, które są przeznaczone dla seniorów. Poniżej zaprezentowano cechy, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze konta dla osób starszych.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby oferta przewidywała niskie koszty za usługi, z których emeryci korzystają najczęściej takie jak przelewy i wpłaty w oddziałach, oraz wypłaty z bankomatów. Warto również wybrać taki bank, który posiada oddział blisko naszego miejsca zamieszkania.

Osoby starsze powinny także się wystrzegać banków, które specjalizują się w ukrytych opłatach. Seniorom na pewno trudniej jest się rozeznać w skomplikowanych tabelach opłat i prowizji. Dlatego korzystniej jest wybrać bank, który ma jasne zasady naliczania opłat (np. 10 zł za prowadzenie konta miesięcznie i w tym wszystkie usługi bez dodatkowych opłat).

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, jakie zapewnia bank. W tym momencie w ofercie niektórych banków możemy znaleźć takie usługi jak: całodobowa pomoc medyczna, dostarczanie gotówki do mieszkania, zniżki w aptekach, dowóz na wizytę do lekarza, oraz naprawa sprzętu RTV i AGD. Brzmi kusząco jednak należy się zastanowić czy aby na pewno dana osoba będzie z tych wszystkich usług korzystać i czy warto z tego tytułu wybierać konto, które jest zazwyczaj droższe.

Konta osobiste dla seniorów są z pewnością dobrym rozwiązaniem dla wielu starszych osób i mogą one im w znaczący sposób ułatwić życie. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto ją porównać z tradycyjnym kontem osobistym gdyż może się okazać, że jest ono korzystniejsze, a oferta dla emeryta to tylko zabieg marketingowy.

Post Comment