Dla kogo jest franczyza?
Inwesycje

Dla kogo jest franczyza?

Zazwyczaj osoba, która dopiero co rozpoczyna swoja przygodę ze światem biznesu ma spore wątpliwości co do tego czy firma, która planuje założyć odniesie sukces, czy tez może się zdarzyć, że tylko zmarnuje czas i pieniądze na coś co nigdy nie przyniesie mu zysku.

Właśnie dla takich osób franczyza jest rozwiązaniem wprost idealnym. Aby otworzyć tego typu placówkę z reguły nie trzeba ponieść zbyt dużych nakładów finansowych, ponieważ towaru dostarcza nam franczyzodawca, który z reguły w pierwszym okresie układu określanego mianem franchising jest dużym wsparciem i zwykle daje długoterminowy, nisko oprocentowany kredyt na rozpoczęcie działalności w formie jego franczyzy.

Zatem tego typu działalność już na samym początku jest w znacznie mniejszym stopniu obciąża utrata środków finansowych poniesionych na rozkręcenie firmy. Druga niezwykle ważna cechą, jaka ma franczyza to fakt, że koszty akcji promocyjnych i marketingowych są przeniesione na franczyzodawcę.

Zatem każdy kto nie chce ponosić kosztów reklamy ma ułatwione zadanie jeśli zdecyduje się właśnie na prowadzenie franczyzy. Dzięki takiemu układowi zaczyna on już od pierwszych dni działalności własnej firmy pracować pod znana nazwa i marka firmy, która jest już rozpoznawalna i ma stałych klientów. Tak jest na przykład w pijalniach czekolady Wedel czy w sklepach odzieżowych, które sprzedają markowe ubrania.

Dzięki temu już na starcie zaczynamy sprzedawać produkty pod nazwą znanej firmy wiec nie istnieje obawa, ze nasz produkt nie znajdzie na rynku odbiorców i firma padnie z powodu braku klientów.

Dlatego tez franchising jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu firmy, które nie posiadają zbyt dużych środków na rozkręcenie firmy, więc w związku z tym oczekują szybkich zysków i prężnego rozwoju interesu.

Post Comment