Decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego
Kredyty Hipoteczne

Decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny – to ważna decyzja. Zakłada bowiem długi okres spłacania rat i jest przeważnie kredytem podjętym na wysoką kwotę. Jak sama nazwa „kredyt hipoteczny” wskazuje, warunkiem udzielenia kredytu jest obciążenie hipoteki domu, mieszkania , nieruchomości.

Jeśli decydujemy się na podjęcie takiego kroku, pierwszym etapem jest ocena własnej zdolności kredytowej. Brane tu są pod uwagę dochody, podjęte już inne zobowiązania finansowe, ilość osób w rodzinie oraz szacunkowe miesięczne wydatki. Wysoka kwota kredytu, wymaga również zasięgnięcia informacji o kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt hipoteczny wymaga również dodatkowego ubezpieczenia samego kredytu, a także na wypadek nagłego zachorowania, utraty pracy i innych okoliczności losowych, które mogą spowodować czasowy bądź trwały brak możliwości spłaty miesięcznych rat.

Banki posiadają dziś wiele atrakcyjnych ofert, elastycznych w możliwości spłaty kredytu. Prześcigają się w wysokości rat, możliwości zawieszenia spłaty na jakiś czas. Oferują bezpłatne usługi z zakresu doradztwa finansowego i zapewniają o indywidualny traktowaniu każdego klienta. Dziś kredyt to dla wielu rodzin jedyna szansa na posiadanie własnych czterech kątów, a jednocześnie poważne zobowiązanie na długie lata.

Post Comment