Czy student może otrzymać kredyt?
Kredyty Pozabakowe

Czy student może otrzymać kredyt?

Pożyczka dla studentów działa już dzisiaj. Oferowana jest zarówno przez banki, jak i spółki niebankowe. Obecnie istnieje duże zainteresowanie tym produktem finansowym. Jednak w przyszłości możemy liczyć na jeszcze większy popyt, spowodowany reformami w szkolnictwie.

Jeżeli student potrzebuje pieniędzy, może sobie wybrać. Jeśli zdecyduje się na banki, ma do wyboru kilka ofert. W Polska oferta jest całkiem szeroka. Banki udzielają kredytów za pośrednictwem overdraftu. Chodzi o krótkoterminową formę przyznania pieniędzy. W konkretnym banku otworzymy sobie konto, a następnie jasno określimy limit, do którego możemy wybierać pieniądze. W praktyce działa to tak, że przy zakładaniu konta ustalimy, że po wybraniu całej jego zawartości, możemy jeszcze wybrać np. 10 000Kč. Tych 10 000Kč mamy zawsze do dyspozycji za z góry określone odsetki. Każdy overdraft ma pewien okres bez odsetek. O ile zdążymy zwrócić pieniądze w tym okresie, zwracamy je bez odsetek, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. Po upłynięciu tego okresu, pieniądze spłaca się z wyższymi odsetkami. Jednak dla studentów warunki są bardzo korzystne.

W przypadku wyboru sektora niebankowego, możemy spotkać się z bardzo łatwym i szybkim załatwieniem kredytu. Przeważnie chodzi o wypełnienie wniosku online i to wszystko. Musimy jednak liczyć się tutaj z większymi opłatami. Niemniej jednak, mowa tu, tak samo jak w przypadku banków, o łatwym i bezpiecznym sposobie na uzyskanie potrzebnych środków finansowych.

W obu sektorach istnieje kilka produktów, zależy wyłącznie od nas, co wybierzemy.

Post Comment