Niezaprzeczalną alternatywą dla lokat bankowych jest <strong>konto oszczędnościowe</strong>.
Oszczędzanie

Niezaprzeczalną alternatywą dla lokat bankowych jest konto oszczędnościowe.

Niezaprzeczalną alternatywą dla lokat bankowych jest konto oszczędnościowe. Konto to umożliwia oszczędzanie pieniędzy oraz ich pomnażanie. Każde konto ma % , który się zwiększa w zależności od wysokości oszczędności. Możemy być pewni, że jeśli będziemy oszczędzać systematycznie, to bank to doceni i zwiększy nam oprocentowanie konta oszczędnościowego.
Przejdźmy do kwestii następnej, jaką jest możliwość wypłaty pieniędzy z konta oszczędnościowego, w dowolnym czasie. Każde konto oszczędnościowe (niezależnie od tego, w jakim banku je założymy) umożliwia nam jedną wypłatę w miesiącu, bez ponoszenia kosztów i bez utraty odsetek. Jest to największy plus kont oszczędnościowych, kiedy porównujemy ofertę lokaty oraz właśnie konta oszczędnościowego.
Następnie musimy wiedzieć, że konto oszczędnościowe możemy zamknąć w dowolnym momencie, jeśli tylko wypłacimy wszystkie zgromadzone na nim środki. Nie jest to jednak koniecznie, bo posiadanie konta oszczędnościowego nie jest związane z żadnymi opłatami. Zarówno założenie, jak i prowadzenie jest całkowicie bezpłatne. Kosztuje tylko druga, trzecia czy czwarta w miesiącu wypłata z konta (ale tych opłat można uniknąć).
Alternatywa, jaką jest konto oszczędnościowe na pewno warta jest rozważenia. Klienci, którzy do tej pory korzystali wyłącznie z oferty lokat bankowych, powinni zwrócić szczególną uwagę na produkt bankowy, jakim jest konto oszczędnościowe. Może dzięki temu nasza sytuacja finansowa się ustabilizuje, gdyż nie będziemy już musieli czekać kilka miesięcy, aby otrzymać odsetki od naszych oszczędności. Więc na koniec odpowiedzmy sobie na pytanie jeszcze raz – Lokata czy konto oszczędnościowe ?

Post Comment